घरमा शंख बजाउँदा सधैं सुख-समृद्धि रहन्छ, तर यसका साथ यो काम गर्न नभुल्नुहोला।

0
15

हिन्दू धर्ममा, शंख प्रायः पूजामा प्रयोग गरिन्छ। दैनिक शंख बजाउँदा घरको नकारात्मकता हट्छ भन्ने धार्मिक विश्वास छ । यसका साथै घरको कलह र क्लेशबाट पनि मुक्ति मिल्छ। यति मात्र होइन माता लक्ष्मीको साथमा भगवान विष्णुको कृपा पनि रहन्छ । Ace मा शंख बजाउने शास्त्रीय नियम के हो र कसरी प्रयोग गर्ने भन्ने बारे थाहा छ, घरमा सुख, समृद्धि र शान्ति कायम रहन्छ।शास्त्र अनुसार घरमा दुई प्रकारका शंख राख्नुपर्छ । एउटा पूजा-अभिषेकको लागि र अर्को खेल्नका लागि। वास्तवमा जुन शंख बजाएर बजाइन्छ पूजामा प्रयोग गर्नु हुँदैन। अर्थात् उनको पूजा-अभिषेक आदि गर्नु हुँदैन। जुन शंखले पूजा गरिन्छ, त्यसलाई फुक्नु हुँदैन । किनभने यसो गर्दा ऊ झूटो बन्छ। शंखलाई पूजा घर वा पूजास्थलमा सेतो कपडामा बेरेर राख्नुपर्छ। भगवान विष्णुलाई शंखद्वारा जल अर्पण गर्नु शुभ मानिन्छ।तर, यो सधैं ध्यानमा राख्नु पर्छ कि सूर्य देवता र भगवान शिवलाई शंखबाट जल चढाइँदैन। शंख बजाउनुअघि गंगाजलले शुद्ध गर्नुपर्छ । यदि गंगाजलको व्यवस्था छैन भने शंखलाई सामान्य पानीले पनि सफा गर्न सक्नुहुन्छ। यसका अलावा पूजाको शंखमा पानी सधैं राख्नुपर्छ। साथै पूजामा त्यो पानी प्रयोग गरेपछि घरमा छर्किनुपर्छ । यसो गर्दा घरमा सकारात्मक उर्जाको संचार हुन्छ र सुख शान्ति कायम रहन्छ।

Previous articleयी ५ कारणले कहिले पनि विवाह गर्नुहुँदैन !
Next articleमलाई माफ गर्नुस आमा ,गेममा ४० हजार हारे ,तपाई नरुनु’ लेखेर १३ वर्षीय बालकले फां; सी

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here