कक्षा १२ को नतिजा आउने मिति भयो सार्वजनिक हेर्नुहोस मिति

0
25

कक्षा १२ को नतिजा Neb नतिजा २०७९ २०७८ अब जाँच गर्नुहोस्। कक्षा 12 को नतिजा 2079 2078 चाँडै प्रकाशित। जुन परीक्षा जेठमा भएको थियो ।राष्ट्रिय परीक्षा बोर्ड (राष्ट्रिय परीक्षा बोर्ड) ले कक्षा १२ को नतिजा प्रकाशित गरेको छ । NEB द्वारा प्रकाशित कक्षा 12 को अन्तिम नतिजा / वार्षिक नतिजा। लेटर ग्रेडिङ गाइड, २०७८ अनुसार सैद्धान्तिक परीक्षामा न्यूनतम ग्रेड अर्थात् ३५ प्रतिशत अंक ल्याएपछि मात्र विद्यार्थीले मूल प्रमाणपत्र पाउनेछन्। अभ्यासमा न्यूनतम 40 अंक आवश्यक हुनेछसैद्धान्तिक रूपमा कुनै पनि विषयमा ३५ भन्दा कम अंक ल्याएमा एनजी (नन ग्रेडेड) लेखिनेछ। यदि कुनै एक विषयमा NG लेखिएको छ भने, माथिल्लो कक्षामा पढ्न नसक्ने हुनाले अग्रेड हुनु फेल जस्तै हो।कक्षा १२ को नतिजा भाद्र मसान्तमा सार्वजनिक हुनेछ । राष्ट्रिय परीक्षा बोर्डको परीक्षा नियन्त्रण कार्यालयले कक्षा १२ को नतिजा भाद्रभित्रै सार्वजनिक गर्ने तयारी गरेको छ । अहिले उत्तरपुस्तिका जाँच्ने काम भइरहेको परीक्षा नियन्त्रक कृष्णप्रसाद शर्माले जानकारी दिए ।

Previous articleॐ दक्षिणकाली माताको दर्शन गर्नुहोस् | फोटोमा सुद्ध मनले छोएर ॐ लेखी सक्दो सेयर गर्नुहोस है चाहेको कुरा पुग्छ
Next articleबिहान यी १० शुभः वस्तु देख्दा फलिफाप हुन्छ: मिल्छ नसोचेको सफलताहरु

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here